Logistyka

Wyspecjalizowani w transporcie żywności

– w kraju i za granicą

Serdecznie witamy na stronie Zentis Logistik Service GmbH. Jako dostawca usług logistycznych niezawodnie i terminowo wspieramy naszych klientów z różnych branż. Specjalizujemy się w transportach artykułów spożywczych w temperaturze kontrolowanej, w kraju i za granicą. 

Zentis Logistik

– na podstawie wieloletniego doświadczenia

Firma Zentis Logistik Service GmbH ma już ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Te wieloletnie kompetencje optymalnie łączymy z dynamiką przedsiębiorstwa średniej wielkości. W oparciu o innowacyjne rozwiązania i pierwszorzędną obsługę przewozimy drobne towary, ładunki całopojazdowe i częściowe zarówno dla przemysłu, jak i dla sektora dóbr konsumpcyjnych. 

Nasza flota pojazdów

– dostosowane do potrzeb rozwiązania dla indywidualnych parametrów przesyłek

Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, oferując indywidualne rozwiązania z jednego źródła w oparciu o ponad 50 samochodów ciężarowych (przeważnie 40-tonowych), nasze centrum obsługi i nasz własny warsztat. Specjalizujemy się w logistyce artykułów spożywczych, transportach w temperaturze kontrolowanej oraz transportach towarów świeżych i głęboko mrożonych, każdego dnia dostarczając produkty dla przemysłu spożywczego i handlu detalicznego, głównie na terenie Europy Zachodniej. 

Jakość, zrównoważony rozwój i innowacja

– to filary naszego sukcesu

Dzięki efektywnej współpracy z wewnętrznymi, a przede wszystkim zewnętrznymi klientami usługi logistyczne należą obecnie do naszych podstawowych kompetencji. Czynniki sukcesu w branży logistycznej to przede wszystkim jakość, zrównoważony rozwój i innowacja. Wszystkie transporty firmy Zentis Logistik Service GmbH są realizowane zgodnie z zasadami International Food Standard (IFS), 22000:2010 (FSSC) i GMP+. 

Nasza jakość

jest „wyróżniająca”!

Konsekwentna polityka jakości naszej spółki dominującej jest oczywiście realizowana także w Zentis Logistik. Transporty są objęte certyfikatem 22000:2010 (FSSC) i GMP+. Ponadto wysoki poziom zarządzania jakością został potwierdzony certyfikatem IFS (International Food Standard) z bardzo dobrą oceną „higher level” – i to wielokrotnie! 

Wiedza i technika

– jako podstawa nowoczesnej logistyki

Dzięki regularnym szkoleniom nasi kierowcy są profesjonalistami w transporcie wrażliwych artykułów spożywczych. Wszystkie ciągniki i naczepy są wyposażone w oparte o GPS systemy telematyczne. Umożliwiają one bieżące monitorowanie pozycji i stanu pojazdu oraz nieustanne kontrolowanie temperatury – co jest bezwzględnie konieczne przy transporcie świeżych towarów. 

 

Nasz własny warsztat specjalistyczny gwarantuje idealny stan techniczny oraz czystość pojazdów. Jesteśmy także świadomi naszej odpowiedzialności wobec środowiska. Nasza młoda flota pojazdów już dziś składa się z wielu nowoczesnych, ekologicznych pojazdów EURO 6d. 

Nasza wartość dodana dla klientów

– ukierunkowanie na rozwiązania i innowacyjność

Dzięki innowacyjnym pomysłom i pierwszorzędnej obsłudze jesteśmy kompetentnym partnerem dla przemysłu spożywczego i oferujemy prawdziwą wartość dodaną w zakresie ekonomiczności i ochrony środowiska. Często wykorzystywane są rozwiązania transportowe, których forma i pojemność stoją w sprzeczności z optymalnym obciążeniem pojazdu. 

Tak zdarzało się w przeszłości, np. przy zwrotach pustych kontenerów ze stali szlachetnej, co było dalekie od idei ekonomiczności. Dzięki innowacyjnej koncepcji optymalizacji ładunku rozwiązaliśmy ten problem. Mając na celu znaczny wzrost produktywności opracowaliśmy specjalnie dostosowane rozwiązanie. 

 

Efekt: zrównoważona koncepcja, która pozwala zrezygnować z co trzeciej trasy ciężarówki. Rozwiązanie zostało opatentowane, a nawet otrzymało nominację do nagrody innowacji regionu Akwizgran w 2007 roku organizacji AGIT mbH (Aachener Gesellschaft für Innovation und Technologietransfer).  Nasza innowacyjna koncepcja polega na umieszczeniu 14 pustych kontenerów pod sufitem, dzięki czemu pozostaje wolne miejsce na dodatkowy ładunek całopojazdowy. To nie tylko świetne rozwiązanie dla nas, ale także dla naszych klientów i środowiska! 

Nasz warsztat

– zapewnia szybkie rozwiązania

W naszym własnym warsztacie samochodowym wraz z myjnią i stacją paliw dbamy o dobre wyposażenie naszych pojazdów do ich zadań, a w razie awarii szybko przywracamy je do pracy. Po wcześniejszym uzgodnieniu nasz warsztat wykonuje także usługi na rzecz zewnętrznych przedsiębiorstw. 

Kontakt

Zawsze dajemy z siebie to, co najlepsze. Również w zakresie serwisu.

Cieszymy się, że nasze produkty trafiły w Państwa gust. Z przyjemnością osobiście odpowiemy na Państwa pytania.

 

Możliwości kontaktu z nami:

 

Zentis Polska Sp. z o. o.
Ul. Przemysłowa 8, Żelków Kolonia
08-110 Siedlce

 

Telefon: +48 25 6402-100

Faks: +48 25 6409-100

E-mail: zentis@zentis.pl